... ... EveryCafe

Teslimat ve İade

MADDE-1
Sözleşmenin Tarafları

SATICI: VISIONSOFT LTD

ALICI: VISIONSOFT LTD şirketine ait https:// www.everycafe.com.tr sitesinden ürün ve hizmet satın alan kullanıcılar.

MADDE-2
İş bu sözleşmenin konusu, alıcının, satıcıya ait https:// www.everycafe.com.tr  sitesinden, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin teslimi ve iadesi ile ilgili olarak 4077 sayılı tüketicilerin korunması hakkındaki kanun ve mesafeli sözleşmeler uygulama esas ve usulleri hakkında yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışta konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatları ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

MADDE-3
Ürün Teslimi ve iade koşulları : Sadece https://www.everycafe.com.tr adresi üzerinden ürün satın alan müşterilerimiz için geçerlidir.

Ürün Teslimi

Ürünleriniz stok durumuna göre siparişiniz onaylandıktan sonra kargoya verilmektedir. Siparişinizin onaylanabilmesi için satın almış olduğunuz ürünlerin ücretinin kredi kartı veya havale ile ödenmesi gerekmektedir. Onaylanan siparişler 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir.

MADDE-4
İADE ŞARTLARI

Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer üründe bir tahribat mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Ayıplı Mal Değişim Hakkı

Ürünün ancak kullanım sırasında fark edilebilecek bir ayıbının olduğunun anlaşılması halinde,ALICI teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içinde ürünün taahhüt edilen sağlam bir ürünle değiştirilmesi hakkını kullanabilir. Ayıplı mal değişim hakkının kullanılması için aynı süre içinde SATICI’ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürün ve ürüne ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Ayıplı ürünün ulaşmasını takip eden 10(on) gün içinde SATICI, talebi değerlendirir ve haklı bulunan talepler için taahhüt edilen ürünün yenisini, haklı görülmeyen taleplerde de ürünün kendisini ALICI’ya gönderir. Ayıplı mal değişim işlemlerinde tüm taşıma masrafları SATICI’ya aittir. Teslimden sonra ürünün özenle korunması borcu, ALICI’ya aittir.